HAKKIMDA

Tevfik Uyar

1985 doğumludur. Lisans eğitimlerini İTÜ Uçak Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinden, Yüksek Lisans eğitimini ise İKÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme Yönetimi Programı’ndan almış, tez çalışmasını davranış bilimleri alanında yapmıştır. Halen işletme doktorasına devam etmekte, risk algısı, risk altında karar verme ve belirsizlik konuları üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Bugün podcast kanalı olarak yayın hayatına devam eden Açık Bilim Dergisi’nin kurucu editörlerinden ve Yalansavar yazarlarından biridir. 2011-2013 yılları arasında Açık Bilim Radyo Programı’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu gerçekleştirmiştir.  Herkese Bilim Teknoloji‘de yayın kurulu üyesidir ve köşe yazarlığı yapmaktadır. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde havacılık ve insan davranışları üzerine dersler vermektedir.

Ödüllü bilimkurgu öykülerine, beş adet yayımlanmış kitaba ve dört adet de çeviriye sahiptir. Çeşitli sektörlerde yer alan şirketlere kalite ve emniyet yönetimi danışmanlığı yapmakta, kritik düşünme, emniyet yönetimi ve insan faktörleri konularında eğitimler vermektedir.


Destekçiler

Tevfik Uyar eserlerinden bazıları KAMARA’da sergilenmektedir.

Nasıl bir çerçevede sergilenmek / kullanılmak istendiği kişisel tercihlere bağlı olduğundan ürünlerimiz çerçevesiz ancak korunaklı bir şekilde paketlenmiş olarak gönderilmektedir. Kapat